SVI STANIVUKOVIĆEVI SAVJETNICI, TIMOVI I VISOKI SAVJETI – SADAŠNJI I BIVŠI

U mandatu Draška Stanivukovića protok kadrova bio je baš veliki. Neki su se zadržali na mjestima savjetnika i raznoraznih timova i savjeta, a mnogi su pobjegli glavom bez obzira.
Najbrže se raspao famozni Tim za reviziju. Tim za reviziju formiran je odmah na početku mandata kako bi se bavio istraživanjem kriminala i korupcije u ranijim mandatima, te pripremao materijale za podnošenje krivičnih prijava. Osim nekoliko pres konferencija na kojima je govorio samo Stanivuković, dok još nije bio u simbiozi sa Dodikom, pa je napadao nelegalne bilborde firme Vice Zeljkovića, „rušio“ Kajak Mileta Radišića, prijetio da će srušiti nelegalno postavljenu tendu restorana „Agape“ u vlasništvu Gorice Dodik, dalje nismo vidjeli ništa po pitanju obračuna sa kriminalom i korupcijom. Tim su činila dva uposlenika Gradske uprave, Sanja Bukara i Jelena Kos, te tri spoljna saradnika, Diana Cvijić, Jovana Kisin i Dario Sandić.
Tim za reviziju prva je napustila Diana Cvijić, koja o tome nije javno govorila, ali je nakon izbora napisala razloge svog napuštanja u opširnom fejsbuk statusu. Razlog je jasan, Cvijićeva je uvidjela da Tim za reviziju nije formiran za one stvari za koje se deklarativno zalagao, a dodatno, Diana Cvijić u prvim danima upoznala je Nebojšu Drinića i nije joj puno trebalo da shvati da u tom društvu nema mjesta za poštene ljude. Poslije Cvijićeve Tim za reviziju napuštaju i Jovana Kisin i Dario Sandić.
Drugi famozni tim koji je uspostavljen u mandatu Stanivukovića bio je Visoki savjet za čije formiranje je bila zadužena Mirna Savić-Banjac.
Aktivnosti Visokog savjeta svele su se na jedan ili dva sastanka, a poslije, barem u javnosti nije prezentovana nijedna konkretna aktivnost ovog tijela. Naši izvori iz Gradske uprave nam govore da su ljudi koji su u početku pristali da čine Visoki savjet, poput profesora Miodraga Zeca i drugih, vrlo brzo shvatili da savjeti aktuelnom gradonačelniku ne trebaju jer on smatra da je najpametniji. Dodatno, evidentno je da su i Tim za reviziju i Visoki savjet formirani iz čisto marketinških razloga, a da Stanivuković nikada nije ni imao namjeru da ova tijela zažive.
Od savjetnika, najviše je kroz Gradsku upravu „protutnjalo“ pravnika. Među njima Željko Travar, pravnik i kadar PDP-a, koji je nakon nemogućnosti saradnje sa Stanivukovićem premješten u Vodovod; Nenad Baroš, advokat, koji se na poziciji savjetnika zadržao najkraće, a jedina koja se na mjestu savjetnika za pravna pitanja skrasila je Vedrana Prole, Draškova drugarica iz srednje škole koja sa pozicije savjetnika namješta poslove svom mužu koji ima advokatsku kancelariju o čemu smo pisali (pročitajte ovdje).
Najpoznatija Stanivukovićeva savjetnica je Milada Šukalo, nesuđena zamjenica gradonačlenika.
Jedna od savjetnica za koju je manje poznato da trenutno radi u Gradskoj upravi je i Pejka Medić, koja je zadužena za pisanje laži na portalima koje vodi Stanivukovićev intimus, Ivan Begić.
Među poslednjim kadrovima koje je primio Stanivuković na mjesto savjetnika, izdvojila se Adriana Basara, nekada perjanica SNSD-a, koju je Stanivuković predstavio kao glavnog portparola Gradske uprave, iako je Basara po struci diplomirani geograf.
Dodatno, Basara je bila direktorica Asocijacije legalnih priređivača igara na sreću (ALPIS) o čemu smo detaljno pisali (pročitajte ovdje).
Savjetnik za medije bila je i Tanja Vukomanović, koja je danas narodni poslanik, iako se kao i Mirna Savić-Banjac i Nebojša Drinić i dalje neovlašteno pojavljuju kao predstavnici Gradske uprave.
Bojan Kresojević bio je prvobitno savjetnik za ekonomska pitanja, ali je u međuvremenu imenovan za gradskog menadžera. Na njegovo mjesto savjetnika angažovana je Valentina Aničić.
Na koje radno mjesto je primljen Duško Tadić kojeg je Stanivuković nedavno primio kao svoje pojačanje, nije nam poznato.
Vrlo vjerovatno da je i Tadić primljen na mjesto savjetnika, samo još nismo shvatili čega.