Borac pobjedio Sarajevo

U okviru 30. kola Premijer lige BiH, fudbaleri banjalučkog Borca su na svom terenu savladali ekipu Sarajeva rezultatom 1:0 (0:0).

Borac je drugi sa 55 bodova i oni su sigurni što se tiče igranja Evrope naredne sezone.

Sarajevo će morati biti sigurnije u naredne tri utakmice, pošto je i Željezničar slavio rezultatom 2:1 protiv Veleža.

KRAJ UTAKMICE! Borac-Sarajevo 1:0.

90+4’ – Četiri minuta nadoknade

87’ – GOOOL! BORAC VODI! Subić asistira Predragoviću za 1:0!

83’ – Crveni karton za napadača Borca Mrakića

68’ – KAKVA ŠANSA ZA BORAC! Blagaić pokušava makazicama ali golman gostiju vrhovima pristiju sprečava pogodak

65’ – Borac sa igračem vrši pritisak na zadnju liniju Sarajeva

56’ – Blagaić je pokušao iskosa sa nekih osam metara, ali nije precizan

52’ – Sjajna prilika za crveno-plave. Ninković šutira iz slobodnog udarca, ali lopta ide

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme u Banjaluci. Sa centra kreće Borac

Kraj prvog poluvremena: Borac-Sarajevo 0:0

45+1’ – Crveni karton za Sarajevo! Trako udara Kulašina i dobija drugi žuti

39’ – Velika prilika za goste. Kjeremeh je prošao po desnoj strani, uposlio je Ziljkića koji nije najbolje šutira sa nekih sedam metara

32’ – Ziljkić probija po lijevoj strani, centrira, ali Lazić čisti loptu iz svog šesnaesterca

29’ – Ninković je ubacio, siguran je Dizdarević

19’ – Napad Sarajeva po desnoj strani, no pomoćni sudija diže zastavicu

9’ – Korner za domaćina. Ninković centrira, ali Sarajevo se brani

8’ -Dobra prilika za Borac. Ninković šutira iz slobodanjaka sa oko 18 metara, ali lopta pogađa živi zid i ide pored gola gostiju

6’ – Varešanović je pao u šesnaestercu domaćina, no sudija samo odmahuje rukama.

5’ – Bez većih uzbuđenja na otvaranu meča. Igra se na sredini terena

1’ – Počeo je meč u Banjaluci. Prvi sa centra kreću fudbaleri Sarajeva

Sastavi:

Borac: Ćetković, Ninković, Mrkaić, Predragović, Vojnović, Račić, Lagundžić, Blagaić, Lazić, Kulašin i Piščević.

Sarajevo: Dizdarević, Musa, Trako, Jelić-Balta, Vrančić, Oliveira, Varešanović, Kjeremeh, Šerbečić, Čirjak i Ziljkić.